Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední týden školního roku 2016/2017

6. 7. 2017

Poslední týden letošního školního roku jsme toho zažili spoustu, na každý den jsme měli připravenou nějakou akci.

V pondělí jsme v Plzni navštívili West Park, kde si děti vyzkoušely házení lasem, rýžování zlata, indiánské tance a mnoho dalších aktivit. Školáci si v Národopisném muzeu vyzkoušeli, jaké to bylo ve škole před 100 lety, bez všech vymožeností moderní doby. Náš celodenní výlet jsme završili návštěvou ZOO, kde bylo pro děti největším zážitkem, že si mohly pohladit Užovku obecnou.

V úterý připravila Pavlínka pro školáky a předškoláky naučně zábavný program – Ovoce do škol.

Ve středu navštívili žáci školy muzeum v Tachově. S průvodkyní prošli historické části a stavby města a dozvěděli se spoustu zajímavých informací o době, kdy tyto stavby (tato architektura) vznikaly. Mimo jiné například zajímavost, že král Karel IV., kterého známe zejména z působení v Praze, často jezdíval do Německa a v Tachově se při těchto cestách nejméně 4x zastavil. Přímo v muzejních prostorách se žáci seznámili s rytířskými ctnostmi a byli pasování za rytíře.

Ve čtvrtek se konala dopolední „Zahradní slavnost“. Jelikož nám ale nepřálo počasí, připravené aktivity jsme prováděli v prostorách školy („ Třídní slavnost“ J). I tak jsme si to všechno moc užili. Na začátku nám děti z MŠ, a pak žáci ze ZŠ zazpívali. Poté jsme s pomocí barevných bublifuků vytvářeli krásné obrázky. A protože k oslavě patří i dobré jídlo a pití, společně s rodiči a paní učitelkami jsme si je také nachystali. Rodiče přinesli nějaké dobroty z domova a ve škole jsme si připravili ovocný pohár s domácí zmrzlinou a osvěžující nápoj z bezinkové šťávy a ledové tříště (obojí si děti a žáci připravili již několik dnů předem). I přes nepřízeň počasí došlo na zahradní balonkovou bitvu (jen pro odvážlivce J) a po usušení si děti namalovali klíč, kterým symbolicky uzavřeli školu. Na závěr čekalo na děti překvapení – paní, která každému „vytetovala“ obrázek.

Celý týden jsme završili v pátek rozdáním vysvědčení.

Všem přejeme krásné prázdniny plné zážitků a sluníčka a těšíme se na Vás v září.